Філія Златоустівька гімназія Красівського ліцею Новопільської сільської ради

Управління

Основні принципи управління

Управління навчально-виховними закладами здійснюють на основі положень Конституції України, Закону "про освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад, спираючись на принципи управління системою освіти, до яких належать:

Принцип демократичності управління школою. Полягає у поєднанні громадського самоврядування з єдиноначальністю директора. Головним органом самоврядування є конференція представників громадськості, педагогів, батьків, учнів старших і середніх класів, на якій обирають директора і раду школи. Основні питання роботи школи директор зобов’язаний узгоджувати з радою. Крім того, в школі діє педагогічна (дорадча) рада.

Положенням  про загальноосвітній навчальний заклад чітко окреслюються права та обов’язки вчителів, учнів, працівників школи. Статут школи, правила внутрішнього трудового розпорядку є її демократичною правовою базою. Школа постає маленьким «острівцем» правової держави, де все регулюється нормами і правилами.

Принцип гуманізації. Грунтуєтся на усвідомленні людини як нвйвищої цінності, необхідності поваги до неї. Передбачає створення гуманних стосунків, оптимальних умов для повноцінної життєдіяльності дитячого і педагогічного колективів.

Принцип гласності, відкритості управління. Зобов'язує до відкритого прийняття рішень педагогічної ради, обговорення поточних питань. гласність та відкритість запобігають соціально-психологічній напруженості в педагогічному, учнівському та громадському середовищах.

Принцип оптимізаціїї. Спрямований на створення в навчальновиховному закладі найсприятливіших соціально-психологічних та економічних умов для ефективної діяльностіучасників педагогічного процесу.

Принцип компетентності. Вимагає високого рівня науково-педагогічної підготовки, загальної ерудиції, прфесіоналізму вчителів.

Принцип національної свідомості і патріотизму полягає в контролі адміністрації за використанням вчителями школи змісту освіти, позашкільної роботи для виховання в учнів почуття національної гідності та патріотизму.